Poradnik badań w internecie
Pomoc

Do Twojej dyspozycji oddajemy opcję rozgałęziania pytań, która daje możliwość poprowadzenia respondenta odpowiednią ścieżką w zależności od udzielonej przez niego odpowiedzi. Możesz zadać respondentowi kolejne pytanie, jeśli ten zaznaczy wcześniej ustaloną przez Ciebie odpowiedź. Sam zapisujesz pytania, które mają być w rozgałęzieniu. Dowolnie ustalasz przejścia między pytaniami i sam decydujesz jak długie będzie rozgałęzienie.

 

przykład: Na pytanie Czy ktoś miał wpływ na wybór przyszłej uczelni? respondent może zaprzeczyć, co nie pociąga za sobą żadnych rozgałęzień. Pojawia się następne w kolejności pytanie o Płeć.

 

 

Respondent może też odpowiedzieć twierdząco, co spowoduje, że przed pytaniem o Płeć, pojawi się dodatkowe pytanie uzupełniające Kto miał wpływ na podjętą decyzję?

 

 

Tworzenie rozgałęzień krok po kroku

  • Aby stworzyć rozgałęzienie przygotuj pytanie, na które odpowiedź twierdząca lub przecząca spowoduje pojawienie się dodatkowego pytania (Czy ktoś miał wpływ na przyszłej uczelni?) oraz pytanie, które ma być tym dodatkowym (Kto miał wpływ na podjętą decyzję?).

 

 

  • W widoku Edycji skorzystaj z opcji Ustal warunek wyświetlenia symbolizowanej ikonką lupy. Po kliknięciu wyświetlą się funkcje umożliwiające ustalenie, w jakiej sytuacji pojawi się Twoje dodatkowe pytanie.

 

 

  • Wybierz w opcjach Pytanie i Wiersz, że twierdząca odpowiedź na pytanie Czy ktoś miał wpływ na wybór przyszłej uczelni? spowoduje pojawienie się dodatkowego pytania Kto miał wpływ na podjętą decyzję?

 

 

  • Przy pytaniu dodatkowym ikonka z lupą, odpowiedzialna za funkcję Ustal warunek wyświetlania, świeci się na czerwono.