Poradnik badań w internecie
Pomoc

Nasz system jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Przez cały proces tworzenia ankiety będą towarzyszyć Ci automatyczne komunikaty potwierdzające wykonywane przez Ciebie działania.

 

Po zalogowaniu się w serwisie możesz stworzyć swoją pierwszą ankietę! Wypełnij pola, które pojawią się na stronie. Wprowadź roboczy tytuł ankiety i uzupełnij jej opis. Wpisane informacje są widoczne tylko dla Ciebie. Podaj też tytuł ankiety, który będą widzieć respondenci. Nasz serwis umożliwia również wybór szablonu oraz kolorystyki ankiety. Szablon można zmieniać nawet jak ankieta została już opublikowana! Aby przejść do tworzenia pytań, kliknij Stwórz ankietę.


 

Teraz możesz rozpocząć dodawanie pytań! Na górze strony pojawi się menu funkcyjne (Edycja, Podgląd, Publikacja, Wyniki, Właściwości). Aby dodać pytania, kliknij opcję Dodaj pytanie znajdującą się po prawej stronie.

 

 

Wybierz typ pytania i uzupełnij dostępne pola (patrz temat Jakie rodzaje pytań są dostępne?).

 

 

Oprócz szeregu typów pytań masz możliwość skorzystania z funkcji Specjalne podział strony oraz Specjalne opis / grafika. Pierwszą opcję zastosuj, gdy Twoja ankieta jest długa i chcesz podzielić ją na strony w dowolnie wybranym miejscu. Tworzenie wielostronicowych ankiet w naszym systemie to nic prostszego!

 

 

Tak będzie prezentować się pierwsza strona ankiety, gdy skorzystasz z funkcji Specjalne podział strony.


 

A tak będzie wyglądać kolejna.

 

 

Dzięki drugiej funkcji dodasz krótkie opisy lub/i grafikę wszędzie tam, gdzie uznasz to za stosowane, np. zastosuj Specjalne opis / grafika na początku ankiety, aby wyjaśnić respondentom cel badania. Pamiętaj, że opcja ta daje Ci także możliwość dodawania samego zdjęcia bez konieczności uzupełniania treści opisu.

 

 

Oto przykładowa ankieta, w której na początku została zastosowana opcja Specjalne opis / grafika.


 

Po dodaniu pytania na ekranie pojawi się komunikat o jego pomyślnym zapisaniu. Teraz możesz przejść do uzupełniania kolejnych pytań. Jeśli chcesz modyfikować wcześniej utworzone pytania, wybierz z górnego menu opcję Edytuj. Po jej wybraniu zobaczysz, że nad każdym pytaniem znajduje się pasek narzędziowy, który wygląda w następujący sposób:Dzięki pierwszemu przyciskowi zmodyfikujesz dotychczasowe dane pytania (Edytuj). Drugi przycisk pozwoli Ci skopiować pytanie w obrębie jednej ankiety (Duplikuj). Ikona lupy jest odpowiedzialna za Ustalanie warunku wyświetlania w przypadku pytań z rozgałęzieniami (patrz temat Jak stworzyć ankietę z rozgałęzieniem?), a kolejne przyciski pomogą Ci ustalić kolejność poszczególnych pytań (W górę/W dół). Za pomocą przycisku X usuniesz pytanie.

Pamiętaj, że w naszym serwisie pytania możesz dodawać w każdym miejscu ankiety, a następnie dowolnie przestawiać ich kolejność za pomocą przycisków: